Archive for the ‘bankowo’ Category

Sprzedaż ważnych produktów

1Dzisiaj ubezpieczyciele mają coraz trudniejszy dostęp do klientów. Ci przyzwyczaili się do obsługi online i niechętnie podpisują umowy pod wpływem perswazji sprzedawcy bezpośredniego. O wiele chętniej zapoznają się z umowami w Internecie i to w sieci ostatecznie decydują się na firmę i rodzaj składki ubezpieczeniowej. Dlatego ten trend w pierwszej kolejności wykorzystały banki, które już posiadały portale transakcyjne, obdarzone zaufaniem klientów, którzy regularnie zlecają na nich przelewy, doładowują sobie telefony, zaciągają kredyty. Dość szybko więc pojawiła się tendencja, by na portalach transakcyjnych banki oferowały także ubezpieczenia. Młodzi ludzie jeszcze kilka dekad temu absolutnie nie byli gotowi do dzielenia się swoimi zarobionymi pieniędzmi z ubezpieczycielem, ale dzisiaj trendy się odwróciły i młodzi mają świadomość, jak przydatne może być odszkodowanie po wypadku samochodowym. Nie chodzi nawet o pokrycie kosztów naprawy samochodu, ale o odszkodowania, które wypłaca ubezpieczyciel w formie gotówkowej po oszacowaniu strat. Oczywiście nikt nie chce być mocno poturbowany, ale ludzie wiedzą, że czasami nie od nich zależy wszystko i nawet przestrzegając zasad – ktoś inny może uderzyć w nich. Wtedy posiadanie ubezpieczyciela, który wypłaca bez zawahania duże odszkodowanie to wielka zaleta i pozytyw, o którym myśli się dopiero po fakcie. Aby więc dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców banki poszerzają swoją ofertę i nie sprzedają jedynie ubezpieczeń zdrowotnych. Dla młodych ludzi czasami bardzo ważny jest sprzęt elektroniczny czy meble w nowym domu i chcieliby wiedzieć, że otrzymają odszkodowanie jeśli z nimi stanie się coś złego. Niektóre banki idą jednak jeszcze dalej i zapewniają odszkodowanie nawet za zniszczone ubrania. To najlepszy dowód na to, że konkurencja na rynku i pojawienie się nowych ofert zawsze wpływa pozytywnie na jakość usług świadczonych na rzecz przeciętnego konsumenta.

Sprzedaż nowoczesnych usług

2Dla nowoczesnego banku oczywiste jest, że klienci bardzo chętnie zapłacą za poczucie bezpieczeństwa, ale trzeba ich zachęcić w określony sposób. Ubezpieczenia online sprzedają się dopiero od niedawna i nie wynika to z faktu, że młodzi ludzie nagle zrozumieli, jak przydatne może być odszkodowanie po utracie pracy czy zdrowia w wypadku samochodowym. Ważne jest, aby pokazać im jak łatwo i bezproblemowo podpisuje się umowę oraz jak niedużo miesięcznie ona kosztuje. Ubezpieczenia coraz częściej nie są więc sprzedawane przez ubezpieczycieli a przez banki, które mają dostęp do niemal każdego dorosłego człowieka przez jego konto rozliczeniowe. Nowe pokolenia bardzo chętnie wykorzystują portal transakcyjny do samodzielnego składania dyspozycji przelewów i to właśnie na tych portalach banki zachęcają do tego, by dwoma kliknięciami podpisać ciekawe ubezpieczenie na zdrowie za jedyne piętnaście złotych miesięcznie. Możliwość tak szybkiego zapewnienia sobie odszkodowania i to za stosunkowo niewielkie pieniądze sprawia, że wiele osób tylko powierzchownie sprawdza warunki umowy. Przez wiele lat ubezpieczyciele walczyli o każdego klienta na nogach przemierzając kolejne kilometry od mieszkania do mieszkania, czasami dość brutalnie obrazując rodzinom, jak źle może wyglądać życie, gdy jedna osoba umrze lub zachoruje. I na tym strachu bazując udawało się sprzedawać ubezpieczenia. Dzisiaj przede wszystkim sprzedawcy starają się pokazać pozytywne strony otrzymania odszkodowania za bardziej błahe przypadki, jak zalanie mieszkania przez sąsiada czy włamanie. A ponieważ konkurentów na rynku nie brakuje, oferty ubezpieczeń oraz wysokość przeciętnego odszkodowania stale rosną. Lista lekarzy, do których dostęp otrzymuje się po podpisaniu umowy także ulega stałemu wydłużeniu, banki podpisują kontrakty z najlepszymi przychodniami i specjalistami. W ten sposób sprzedanie ubezpieczenia nawet młodemu człowiekowi staje się dużo łatwiejsze.

Bezpieczni na wakacjach

3Gdy wybieramy się na urlop, szczególnie zagranicę musimy zadbać o wiele spraw. Czasami na początku sami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele rzeczy musimy dopilnować. Oczywiście sprawa jest prostsza jeśli jedziemy w podróż wykupioną w jakimś biurze podróży. Wówczas nie musimy martwić się o noclegi, wyżywienie, dojazd i tym podobne. Pracownicy biura podróży załatwiają to za nas. Oczywiście w zależności od tego jaką ofertę wybierzemy, takie będą koszty naszego wyjazdu. Od ceny zależy także jakość proponowanego urlopu. Często jednym z pierwszych pytań jakie zadaje osoba organizująca nasz wyjazd jest pytanie o dodatkowe ubezpieczenie. Mamy wybór, czy chcemy je wykupić. Przysługuje nam bowiem ubezpieczenie podstawowe. Obejmuje ono jednak tylko podstawowe zagadnienie i sytuacje typowe, które mogą się wydarzyć podczas pobytu w obcym kraju. Natomiast ubezpieczenie dodatkowe posiada o wiele szerszy zakres sytuacji w wyniku których może ubiegać się o odszkodowanie, odszkodowania. Często popełnianym błędem jest rezygnacja z tej usługi. Wydaje nam się, że to strata pieniędzy, że przecież nic nie może nam się stać. Jednak takie sielankowe myślenie nie zawsze może być zgodne z rzeczywistością. Nigdy nie wiadomo co jest człowiekowi pisane. Czy za cenę niewielkiego dodatkowego wydatku nie warto zyskać poczucie bezpieczeństwa? Przecież wakacje mają być ciekawą przygodą, a nie złym wspomnieniem na resztę życia. Musimy mieć świadomość, że wypadki i nieprzewidziane sytuacje zdarzają się wszędzie. Lepiej jest móc odpowiednio zareagować i spędzić miło resztę urlopu niż musieć wracać do Polski, ponieważ koszty leczenia w kraju, w którym przebywamy są zbyt drogie. Właśnie to zapewnia nam dodatkowe ubezpieczenie. W dodatku będziemy mogli ubiegać się o odszkodowanie, jeśli poniesiemy uszczerbek na zdrowiu czy psychice. Zdrowy rozsądek naprawdę bardzo przydaje się podczas organizowania letnich wakacji.

Klęski żywiołowe

4Wiele razy powtarzamy, że jesteśmy tylko ziarenkami piasku w porównaniu do potęgi natury. Nierzadko stwierdzamy także, że o ile natura poradzi sobie bez nas świetnie, o tyle my bez przyrody nie przetrwamy zbyt długo. Niestety teoria pozostaje teorią, a praktyka znacznie się od niej różni. To, że nadal wycinamy lasy, zanieczyszczamy powietrze i wodę pokazuje, że nie do końca wyciągamy wnioski z ostrzeżeń jakie daje nam natura. A przyroda potrafi być naprawdę przerażająca i śmiercionośna. Widać to dokładnie kiedy ma miejsce jakaś klęska żywiołowa. Zazwyczaj cały świat stara się pomóc wówczas ofiarą. Tsunami, powódź, pożar to tylko nieliczne z nieszczęść jaki mogą nas spotkać. I to nie tylko wtedy, kiedy mieszkamy w jakimś egzotycznym kraju. W Polsce co kilka lat mamy przypadki poważnych powodzi, które niszczą domy i dobytek całego ludzkiego życia. Zazwyczaj wówczas trzeba zaczynać wszystko od nowa. Jednak skąd wziąć na to siły, a przede wszystkim pieniądze? Rzadko kto pracując za średnią krajową może sobie pozwolić na odkładanie jakichkolwiek oszczędności. Stąd też tak ważne jest odszkodowanie, odszkodowania. Zwłaszcza jeśli jesteśmy przedsiębiorcami czy rolnikami. W przypadku jakiejś klęski ucierpi nie tylko nasze domostwo, ale i źródło utrzymania. Nie można do tego dopuścić. Od lat państwo apeluje, by znaleźć fundusze na comiesięczne składki ubezpieczeniowe. Choć może się wydawać, że można by te pieniądze przeznaczyć na inny cel to w sytuacji, gdy dotknie nas nieszczęście będziemy dziękować sobie i innym, że podjęliśmy tak roztropną decyzję. Nie warto liczyć na pomoc innych. Warto zabezpieczyć się samemu. Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele możliwości ubezpieczenia. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na odszkodowanie za poniesione straty. Oczywiście jego wysokość będzie zależała od rodzaju umowy, jaką podpiszemy z ubezpieczycielem. Wbrew pozorom kwota składki ubezpieczenia dodatkowego wcale nie obciąża tak znacznie budżetu domowego.

Zabezpieczenie się na wypadki w przyszłości

5Dzisiaj coraz rzadziej ubezpieczenia sprzedawane są przez ubezpieczycieli a coraz częściej udaje się do młodych klientów dotrzeć w pierwszej kolejności komercyjnym bankom. Ich główna przewaga polega na tym, że młode pokolenia i nowi oraz przyszli rodzice to praktycznie w dominującej większości zwolennicy bankowości i finansów elektronicznych – robią przelewy samodzielnie, zamawiają nowe karty i takie usługi jak kredyty. Krokiem dość naturalnym było więc zaoferowanie im ubezpieczeń i bazowanie na tym, że każdy młody rodzic chciałby czuć pewność, że otrzyma godziwe odszkodowanie, jeśli sam zachoruje lub ulegnie wypadkowi, albo problemy będzie miało jego dziecko. Oczywiście większość krajów ubezpiecza zdrowotnie własnych obywateli, szczególnie tych pracujących, ale ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje przede wszystkim darmowe korzystanie ze szpitali. Późniejsze leczenie się farmakologiczne czy też brak pieniędzy ze względu na brak pracy w tym okresie to już zmartwienie chorego i dlatego przyszłościowo myślące rodziny wolą zabezpieczyć sobie możliwość otrzymania odszkodowania. Są i takie zamożniejsze pary, które chętnie podpisują umowy nie z jednym ubezpieczycielem a kilkoma różnymi podmiotami w ten sposób zapewniając sobie wypłatę nie jednego a kilku odszkodowań. Swojego czasu ludzie najbardziej liczyli na odszkodowanie za utratę majątku jak kradzież czy spalenie mieszkania, zniszczenie samochodu w wypadku samochodowym oraz na rekompensatę finansową w przypadku śmierci lub poważnej choroby kogoś bliskiego. Z czasem jednak oferta ubezpieczeń uległa znacznemu poszerzeniu i dzisiaj widać jak na dłoni, że młodzi ludzie chętnie zapłacą nieduże sumy miesięcznie za ubezpieczenie swojego telefonu komórkowego albo komputerów i telewizorów stojących w mieszkaniu. Banki mogą o wiele szybciej i skuteczniej sprzedawać takie drobne usługi, stąd spadek udziału ubezpieczycieli na rynku.

Kategorie
Zadowolenie z pracy – ankieta

Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • Huberix o Warunki zarobkowe w Internecie
  Słyszałem, że dzięki internetowi wiele osób zarabia niezłe pieniądze. Sam bardzo by...
 • Foxy Kox o Kupowanie przez Internet
  Ja już teraz większość rzeczy, oczywiście oprócz żywności kupuję w internecie. Ce...
 • Dawid Jaroni o Sklep w sieci internetowej
  Fajnie, że coraz więcej sklepów przenosi się do internetu, bo można bez wychodzenia z...
 • BARNEY9559 o Klęski żywiołowe
  U mnie na wsi była ostatnio powódź i zalało kilka domów, w tym mój. Na szczęście p...
 • Roksana Bryk o Bezpieczni na wakacjach
  Ja zawsze jak jeżdżę w zimie na narty czy deskę to kupuję sobie dodatkowe ubezpieczen...
poznaj ekonomie sprzedaz waznych produktow sprzedaz nowoczesnych uslug bezpieczni na wakacjach kleski zywiolowe zabezpieczenie sie na wypadki w przyszlosci m 2 wpisy bankowo reklama a sklepy internetowe sklep w sieci internetowej e dzialalnosc sprzedaz wysylkowa sprawne dzialanie w internecie m 3 wpisy bankowo m 2 prowadzenie internetowej dzialalnosci gospodarczej internet kupowanie przez internet super internet dzialanie w internecie m 4 wpisy bankowo m 3 nosnik internetowy sklepy w internecie i w naszych domach dobry sklep w internecie warunki zarobkowe w internecie mobilizacja w kierunku zarobku m 5 wpisy bankowo m 4 postepowanie w internecie codzienne zakupy nie przez internet sklepy internetowe pomagajmy sobie w internecie madre wydawanie pieniedzy m 6 wpisy bankowo m 5 biznes zycia trudnosci w biznesie uczciwosc w dzisiejszym biznesie sztuka pomnazanie kapitalu otwieranie wlasnego biznesu m 7 wpisy bankowo m 6 wlasna firma wlasny biznes nieuczciwi doradcy finansowi rodzaje modeli spolek z o o nowi klienci maja lepiej dowod osobisty zamiast rmua m 8 wpisy bankowo m 7 ochrona kredytow hipotecznych odszkodowania po krewnych wolne od podatku podatek od forex polisy w ramach kredytow mieszkaniowych polskie firmy na rynkach walutowych m 9 wpisy bankowo m 8 porownywarki ubezpieczeniowe dla firm rodzaje pozyczek dla przedsiebiorcow rejestrowanie spolki z o o przez internet zasady rozliczania firm z zus ryzyko gry na forex m 10 wpisy bankowo m 9 wierzyciele spolki z o o odpowiedzialnosc za spolke z o o zalozenie spolki z o o niewaznosc uchwaly sprawozdanie finansowe firmy m 11 wpisy bankowo m 10 zatrudnienie prezesa w firmie umowa spolki z o o zawieszenie dzialalnosci spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia w organizacji nabycie udzialow m 12 wpisy bankowo m 11 kto podpisuje umowy z czlonkami zarzadu zmniejszenie kapitalu zakladowego marketing odwolanie czekajac na dotacje m 13 wpisy bankowo m 12 ile dotacji nie dla dotacji kosciol a dotacje portfolio curriculum vitae m 14 wpisy bankowo m 13 profesjonalna definicja rekrutacja do pracy wyplata po co wykonujemy kto stosuje m 15 wpisy bankowo m 14 na czym polega wykonywanie zadan praca nieruchomosci mieszkaniowe nieruchomosci budynkowe m 16 wpisy bankowo m 15 nieruchomosci gruntowe skladnik odsetkowy skladnik kapitalowy weksel leasingobiorcy podatek leasingu m 17 wpisy bankowo m 16 podmiot przerabiajacy samochod samochod ciezarowy reklamy popularnosc leasingu zerwanie umowy m 18 wpisy bankowo m 17 ile splacimy wartosc dobra leasingowego splaty co zawiera kredyt przekazanie dobra leasingowego m 19 wpisy bankowo m 18 finalizacja umowy rozpatrywanie wnioskowanie etapy przydzielania leasingu pieniadze m 20 wpisy bankowo m 19 obciazenie budzetu pomoc w splacie finansowanie leasingu doposazenie stanowiska internetowy biznes wpisy bankowo m 20